Футболка Декалог
Опис
Футболка з принтом Декалог від українського бренду Ґвер
Зручна якісна футболка з принтом від українського бренду Ґвер. Ґвер - торгова марка концептуального одягу, створена у Львові в 2016 році. Назва торгової марки походить від слова «Ґвер», яке на говірці означає «рушниця». Комбінація кириличної букви "Ґ" та латинського напису "wear" (з англ. одяг) в результаті вимовляється та читається як Ґвер. Бренд позиціонує свою продукцію як urban-military - повсякденний вуличний одяг тематичного спрямування, який буде комфортним в умовах сучасних міст. Одяг призначено для людей з активною життєвою позицією. Для виготовлення продукції використовуються максимально якісні матеріали та фурнітура. Ідея бренду полягає у дрібносерійному виготовленні невеликої номенклатури виробів, які не повторюються в подальшому, що надає власнику речі певний ступінь індивідуальності. Гасло бренду "Fight back" змальовує ідею бренду - це одяг для тих, хто вміє захистити своє, чинити опір та розраховує на власні сили.
Мабуть, єдиний на сьогодні дизайн футболки, який містить повний текст Декалогу українського націоналіста.
Декалог був укладений Степаном Ленкавським (вступ до нього написав Іван Габрусевич). Очевидно, що текст писався не одномоментно, а був зібраний у висліді формування ідеології ОУН. Вперше Декалог було розповсюджено влітку 1929 року як вкладку до газети "Сурма", тобто орієнтовно через півроку після Конгресу Українських Націоналістів, на якому було засновано ОУН. Очевидно, Декалог, в задумі його укладача, за кількістю пунктів співвідносився з десятьма біблейними заповідями (така ж логіка, ймовірно, була й у класика українського націоналізму - Миколи Міхновського, коли він укладав Десять заповідей УНП). Текст Декалогу становив основу ідеології ОУН, яка, на той час, була новим політичним утворенням, адже мала не форму партії, яких в ті часи було теж достатньо, а була надпартійною організацією та окремим рухом з чітко структурованими принципами та системою цінностей.
Цікаво, що у різних публікаціях тексту Декалогу зустрічається ряд відмінностей. У первісній редакції Декалогу були відмінності від сьогочасного варіанту (Мірчук П. Нарис історії ОУН. Перший том. 1920-1939. За редакцією Степана Ленкавського.– Мюнхен–Лондон–Нью-Йорк: Українське видавництво, 1968. – С. 125-126). В цьому виданні у примітках наведено наступні роз'яснення стосовно першопочаткових варіантів деяких пунктів:
а) текст 7-ї заповіді звучав так:"Не завагаєшся виконати найбільший злочин, якщо цього вимагатиме добро Справи". Під "найбільшим злочином" розуміється вбивство. Член революційної організації не повинен вагатися вбивства, якщо то потребує добро справи визвольної боротьби Українського народу.
б) 8-ма заповідь. Замість "безоглядною боротьбою" було "і підступом прийматимеш ворогів Твоєї Нації". це мало бути підкресленням, що в боротьбі з національними ворогами українці, за прикладом інших народів,не повинні вагатися теж так званого валлєнродизму.
в) в 10-й заповіді наприкінці була дописана фраза: "навіть шляхом поневолення чужинців". Цей допис існував внаслідок дискусії про те, чи повинна Українська держава давати повну свободу чужинцям тоді, коли вони діють на її шкоду, як це було на Наддніпрянщині в 1917-18 рр. Тобто краще їх поневолити для безпеки Української держави, ніж давати повну свободу. Під "поневоленням чужинців" розуміється не зовнішня експансія, а внутрішня політика щодо чужинців, які посягатимуть на державну безпеку та протиставлятимуть себе українській владі.
Але, зважаючи на можливість різночитань, в кінцевому варіанті декалогу ці місця були змінені.
В дизайні футболки використано також образ "Донцовського звіра", оскільки ідеологія ОУН та праці її теоретиків в значній мірі базувались на працях Дмитра Донцова.
Склад: 95% бавовна, 5% еластан; спосіб друку - витравка.
Ціна за 1 шт.