Червоно-чорний прапор Шитий 140х90см

Опис

Червоно-чорний прапор УПА

Історія червоно-чорного прапора як символу боротьби за волю України дуже давня. На знаменитій картині Іллі Рєпіна "Козаки пишуть листа турецькому султану" видно аж два древка зі згорнутими полотнищами. Оскільки Рєпіна консультував найвідоміший козакознавець України Дмитро Яворницький, то навряд чи тут мала місце помилка або випадковість, а отже, козаки й справді використовували червоно-чорні прапори у своїх походах.

В новітню добу першими поєднали ці кольори спортсмени львівського футбольного клубу СТ "Україна" - у 20-х роках ХХ ст. Так червоно-чорна форма стала символом українських спортивних успіхів. Від футболістів її запозичили пластуни - члени української скаутської організації "Пласт". Зокрема, прапор куреня "Лісові чорти" (учасником якого був майбутній командир УПА Роман Шухевич) був саме червоно-чорним.

Всупереч масовій думці, цей прапор не був першим символом ОУН - загалом, організація використовувала зображення золотого тризуба на блакитному фоні. Вже після розколу ОУН, на з'їзді в Кракові у квітні 1941 р. та частина організації, що пішла за Степаном Бандерою, вирішила запровадити його як офіційну символіку. Кров, пролита за визволення рідної землі - такою була розшифровка прапору. Однак, установчих документів з цього приводу бандерівці не прийняли. А невдовзі почалась війна і стало взагалі не до того. Проте, окремі осередки ОУН його використовали поряд із синьо-жовтим - традиційним прапором української держави.

Думка, що червоно-чорним стягом користувалися в УПА, є хибною - повстанці взагалі дуже рідко використовували символіку, а якщо й мали прапор, то це був синьо-жовтий. Масово ці кольори на стягах починають використовуватися з кінця 80-х - початку 90-х років, коли націоналістичний рух в Україні почав відновлюватися.

В умовах Революції і гібридної війни з Росією червоно-чорний прапор набув свого давнього значення уже на практиці, в боях. І знову став символом боротьби за волю України.

Текст підготував наш друг Назар Розлуцький

 

  • Модель: ШШ352
  • Наявність: Доступно для замовлення

  • 150.00грн

Рекомендовані товари

прапор оун, бандерівський прапор, прапор Бандери

З цим товаром також купують

Переглянуті вами товари